תמונת נושא

הכירו את דור 5G

הכירו את הדור ה-5 של הרשתות הסלולריות: 5G

על רשת ה 5G כבר שמעתם? האמת שהיה קשה לפספס אותה. השאלה הגדולה היא מה זו הרשת הזאת, למה היא טובה? ואיפה היא כבר קיימת? כל המידע על רשת ה-5G ממש כאן.
אז נתחיל מהסוף להתחלה – רשת ה-5G עדיין לא כאן, אך היא צפויה להגיע לישראל, התשתיות התואמות פרוסות במרבית הארץ ופריסת הרשת עומדת בשלבי המכרז.
וכעת, נתחיל מההתחלה לסוף – מדובר ברשת סלולרית עם תקן טכנולוגי מתקדם אשר מחולק לאיזורי שירות בפרסיה גיאוגרפית תאית. לכל תא אנטנה סלולרית המעבירה גלי רדיו לרשתות ולמכשירי הסלולר במסגרת התא. כאשר היתרון הגדול של הרשת הוא איכות גלישה חדשנית, מהירה משמעותית מזו של הדורות הקודמים לה ומאפשרת גלישה עם שהות אפסית לעומתם.

כל מה שטוב ב-5G

רשת ה-5G מספקת רוחב פס גדול יותר מזה של הדורות הקודמים לה. רוחב הפס הגדול מאפשר לנתונים לזרום בקצב גבוה משמעותית, רציף וללא תקיעות ועצירות. רוחב הפס של הדור החמישי, צפוי לספק 1 ג'יגה ביט לשנייה!
בנוסף, רשת ה G5, בניגוד לרשתות ולדורות הקודמים לה, צפויה לסחוב על גבה גם מחשבים ניידים ונייחים ולא רק מכשירי סלולר. רשת הG 5 פותחת שערים לעולם טכנולוגי חדשני ותאפשר התפתחות משמעותית וקרקע טובה לרכבים אוטונומיים או לבתים חכמים בשל חוזק הרשת ויכולת הגלישה הרציפה.

כל מה שצריך לדעת על ה-5G

אם וכאשר רשת ה-5G תגיע לארץ, על מנת ליהנות מחווית הגלישה החדשנית והאיכותית שלה, המכשיר בו אתם משתמשים צריך לתמוך ברשת זו. כמובן שיצרניות הסלולר מתחילות לייצר מכשירים מותאמים ותומכים ברשת ה-5G , ביניהם יצרניות מובילות אשר כבר הכריזו על ייצור מכשירים תומכי רשת דור 5, ביניהן סמסונג עם דגם galaxy S10 ויצרניות נוספות: Xiaomi MI Mix 3, OnePlus 7, LG V50 ThinQ.
לא רק חיבור מתאים, רשת ה G5 דורשת גם תשתית לסיב אופטי, אליו היא תהיה מחוברת ובכך תוכל לספק חווית גלישה איכותית בקביעות ללקוחות קצה. כיום, במרבית מדינת ישראל כבר פרוסות רשתות סיבים אופטיים, דבר המקדם את רשתות הסלולר השונות צעד נוסף לעבר השרשת הדור החמישי של רשתות הסלולר בארץ.

איפה היא קיימת? ומתי היא בארץ?

רשת ה-5G התחילה לצאת לשוק העולמי כבר בשנת 2019. הראשונות לפריסת הרשת החדשנית והטמעתה בשוק היו דרום קוריאה וסין, אחריהן ארצות הברית הצטרפה. בתחילת שנת 2020, נרשמו כבר מיליוני משתמשים ברשת הסלולר מהדור החמישי ברחבי מדינות אלו.
כפי שציינו, בישראל ישנן תשתיות סיבים אופטיים במרבית המדינה, כך שניתן יהיה להפעילה בארץ מבלי צורך להשקיע כספים רבים בתשתית חדשה. כעת פריסת רשת ה-5G בישראל נמצאת בשלבי המכרז והגורם אשר מעכב את בואה של רשת ה-5G לארץ הוא משרד התקשורת.

צרו עמנו קשר

צוות עובדי החברה ישמח
להעניק לכם שירות

    3DB8B2CA-21F1-4E31-83E2-35AFF9EA5376 Created with sketchtool. דברו איתנו 38CF615D-4F66-49F1-B8A1-6E58961A10D3 וואטסאפ

    דברו איתנו

    השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה!